Czytelnia

Małgorzata Machałek, Paweł Miedziński, Zbuntowane miasto. Szczeciński Grudzień '70 i Styczeń '71, Szczecin 2007, 233 s., cena 85,00 zł

Album zawiera 445 fotografii, wykonanych przez pracowników Służby Bezpieczeństwa, fotoreporterów „Kuriera Szczecińskiego” i „Głosu Szczecińskiego” oraz osoby prywatne. Po raz pierwszy opublikowano wiele nieznanych dotąd fotografii. Są to bardzo dobre zdjęcia Macieja Jasieckiego czy Zbigniewa Wróblewskiego. Dr Małgorzata Machałek i Paweł Miedziński, autorzy albumu, w przedmowie publikacji zapewniają: „Zamieściliśmy wszystkie najciekawsze zdjęcia, do których udało nam się dotrzeć. Po raz pierwszy publikowane są m.in. kadry przedstawiające blokadę stoczni od strony wody, funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa czuwających w budynku komendy z bronią gotową do strzału, czołgi przed dworcem kolejowym”.

Album „Zbuntowane miasto, Szczeciński Grudzień '70 i Styczeń '71” ma uzupełnić wiedzę o tych ważnych wydarzeniach z naszej przeszłości i przypomnieć, jak doniosłą rolę odegrał wówczas Szczecin.